top of page

Książki o kolorach i malowaniu 

Kolorowanie to czynność którą dzieci podejmują instynktownie. Nie wymaga ona żadnych umięjętności, a korzyści z tej formy zabawy jest wiele. Aby puścić wodze fantazji wystarczy kartka i coś do malowania. Dzieci zachęcone do malowania, oddają się zabawie z pasją, bez ograniczeń. Są szczęśliwe.

 

Polecam czasem sięgnąć do ciekawych pomocy, które uatrakcyjnią aktywność dzieci

i skierują ją w określonym kierunku.

 

Poniżej znajdziecie kilka propozycji książkowych, które rewelacyjnie sprawdzą się jako aktywator kreatywnego myślenia, kolorowania i tworzenia. 

Książka

Dla najmłodszych dzieci

Wśród naszych typów znalazły się:

Królowa kolorów, Jutta Bauer /wydawnictwo Dwie Siostry/, książka obrazkowa z częścią do rysowania na końcu książki, pokazująca świat kolorów i emocji.

Kreatywne książki Herve Tulleta /wydawnictwo Babaryba/, a  wsród nich Porysuj mnie z zadaniami do kolorowania oraz Kolory, które malowniczo obrazują powstawanie barw poprzez łączenie kolorów podstawowych.

Fingerprint Activitis /wydawnictwo Usborne/ książeczka w formie kołonotatnika pełna kolorowych, pomysłowych ilustracji. Dzieci uzupełniają je, malując paluszkami przy użyciu dołączonych z boku nasączonych farbami gąbek. 

O kolorach dla najmłodszych pięknie opowiada jedna z książek z serii "O Wilku", który chciał zmienić kolor. TUTAJ jedna z moich pierwszych recenzji na niecestory.pl Pisałam właśnie o tej książce.

 

Dla nieco starszych

Cudowna seria kolorowanek artystycznych Leśni przyjaciele, autorstwa Dominiki Gołąb /Petite dominance/. W serii: "Leśne opowieści",  "Leśni przyjaciele", "Leśne maluchy", "Leśne gry. W każdej książeczce do malowania jest 12 pięknych ilustracji głównych wraz z rozpoczętą ilustracją obok, którą dzieci dowolnie mogą rozwijać w swoją historię.

 

Dla rodziców

Jeśli tak jak my uważacie, że malowanie i kreatywna dziecięca twórczość to ważna część dzieciństwa zajrzyjcie do książki Szczęśliwy jak dziecko, które maluje autorstwa Arno Sterna /wydawnictwo Element/. To książka o tym dlaczego malowanie jest ważne i jak wpływa na rozwój naszych pociech.  

Polecam również tytuł Sekrety kolorów. Autorka Kassia St Clair opowiada historię cywilizacji przez pryzmat kolorów. W książce omówione szczegółowo aż 75 fascynujących barw. Moją recenzję tej książki znajdziecie TUTAJ. 

Dla wszystkich

Dla małych i dużym polecamy nasze kreatywne obrusy i maty do malowania Yamaluje Mapa świata oraz Zwierzęta świata. Zabiorą was w świat zabawy i nauki, przynosząc radość i wytchnienie. 

 

Jeśli znacie inne ciekawe publikacje, którymi chcecie się podzielić, zapraszamy, piszcie do nas na info@ymalauje.pl  

Niech lista inspiracji rośnie.

Maluj, poznawaj, baw się!

bottom of page